Newsletter

Podaj swój adres e-mail

Ankiety

Poleć znajomemu drukuj drukuj

Świat Tworzyw

23.02
2017

Polietyleny Do Laminacji Folii

Opakowanie jest dziś wysoce rozwiniętym produktem marketingowym, który reklamuje i sprzedaje swą zawartość. Atrakcyjność opakowania często decyduje o powodzeniu tego, co zawiera w środku. Innowacyjne opakowanie to szereg kompromisów uwzględniających komfort użytkownika, bezpieczeństwo produktu oraz aspekty ekonomiczne i środowiskowe. Takie wysokie wymagania rynku wpływają na dynamiczny rozwój branży folii opakowaniowych, w tym także folii wytworzonych z polietylenu małej gęstości (LDPE) do laminacji. Folie LDPE wykorzystuje się w produkcji opakowań spożywczych (np.: czekolady, wyroby cukiernicze, kawy, makarony i inne) oraz chemicznych (np.: mydła, proszki do prania i inne).

 

Wysokojakościowe folie LDPE stanowią znaczący udział w laminatach opakowaniowych. Muszą charakteryzować się dobrymi właściwościami optycznymi takimi jak: wysoki połysk, wysoka  przezroczystość, niska zawartość wtrąceń żelowych. Liczą się także: dobra zgrzewalność i wysoka wytrzymałość zgrzewu na gorąco oraz wysoka sztywność, które gwarantują bardzo dobrą przetwarzalność laminatów na szybkich automatach pakujących. W przypadku folii używanych do pakowania produktów spożywczych, ważną cechą jest niska emisja zapachu i smaku oraz dobra drukowalność. Ponadto, folie do laminacji muszą łatwo się drukować.

 

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów w produkcji opakowań pomaga spełnić szereg nawet najwyższych wymagań użytkowych, biznesowych czy środowiskowych. W odpowiedzi na tak zdefiniowane zapotrzebowanie rynku, Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. oferuje wysokojakościowe gatunki LDPE, przeznaczone do produkcji folii do laminacji o następujących nazwach: Malen E FGAN 23-D006, Malen E FABS 23-D006iMalen E FABS 27-D022. Gatunki te produkowane są przez Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. w Płocku.

 

Ich zastosowanie zapewnia m.in. optymalne właściwości optyczne folii. Dzięki odpowiednio dobranemu wskaźnikowi szybkości płynięcia, charakteryzują się dobrym przetwórstwem i pozwalają na wytwarzanie folii  o szerokim zakresie grubości, nawet od 15 do 80 μm i o dobrych parametrach wytrzymałościowych, również do zautomatyzowanych systemów pakowania.

Dobór właściwego gatunku LDPE ma wpływ na jakość gotowych laminatów, ich przetwarzalność oraz na właściwości opakowania.

 

Malen E FGAN 23-D006  / Malen E FABS 23-D006/  Malen E FABS 27-D022

OPTYMALNIE ZAPROJEKTOWANE DLA FOLII DO LAMINACJI. POLIETYLENY MAŁEJ GĘSTOŚCI Z PŁOCKA.

 

Dobór LDPE o odpowiednich właściwościach ma wpływ na jakość gotowych laminatów, ich przetwarzalność oraz na właściwości końcowego opakowania, a zależności pomiędzy nimi przestawia poniższa tabela:

 

\"\"

 

Malen E FGAN 23-D006oferuje bardzo dobre właściwości optyczne, często lepsze niż materiały konkurencyjne, co pozwala na stosowanie tego gatunku w laminatach z innymi wysoko przezroczystymi foliami takimi jak BOPP czy BOPET w celu wyeksponowania walorów zapakowanego produktu. Wysoka odporność termiczna wyrażona wysoką temperaturą mięknienia gwarantuje dobrą jakość powierzchni (płaskość) i bardzo dużą stabilność wymiarową podczas procesów drukowania i laminowania.

 

\"\"

 

Malen E FABS 23-D006zawiera dodatek poślizgowy gwarantujący idealne przetwórstwo folii na szybkich automatach pakujących, gwarantując prawidłowy proces formowania opakowania i zgrzewania z największą szybkością i zachowaniem integralności i siły zgrzewu.

 

\"\"

 

Malen E FABS 27-D022jest materiałem wyposażonym w pełen pakiet dodatków (poślizgowy i antyblokingowy) gwarantujący spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających systemów pakowania. Wysoki wskaźnik szybkości płynięcia, a zarazem wysoka gęstość umożliwia produkcję bardzo cienkich folii (nawet 15μm) charakteryzujących się wysoką sztywnością.

 

\"\"

 

Malen Ejest znakiem towarowym Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Więcej na: www.basellorlen.pl

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito