Newsletter

Podaj swój adres e-mail

Ankiety

Poleć znajomemu drukuj drukuj

Biznes Info

28.06
2017

Sytuacja na Rynku PBT w Czerwcu

Europejski rynek PBT pozostaje napięty a kupujący informowali, że w razie potrzeby mogą otrzymać produkt z długimi czasami realizacji, co stało się normą na tym rynku. Zdaniem nabywców wzrost cen jest możliwy, ponieważ większość zamówień jest już rozliczana za kwartał. Odnotowano udany wzrost w trzecim kwartale, ale jest trochę za wcześnie, aby dokonać ostatecznej oceny.

 

Chociaż europejskie pochodne PBT mogą być produkowane po konkurencyjnych cenach z powodu wysokich cen surowców w Azji, azjatycki import do Europy nie został znacząco spowolniony, a eksport z Europy jest wciąż niewielki. W czerwcu popyt był dość dobry, ale odnotowano sezonowe spowolnienie po silnym maju. Trwająca ekspansja sektora produkcyjnego w strefie euro wzrosła w maju, co potwierdziła wartość wskaźnika PMI. Produkcja i nowe zamówienia osiągnęły poziom nie obserwowany od około sześciu lat, wspierane przez dane o tworzeniu nowych miejsc pracy - najlepsze w 20-letniej historii badania. Tempo wzrostu było najszybsze od ponad sześciu lat, a w dużej mierze wspierane było znowu przez wzrost w Niemczech.

 

Ceny kontraktów BDO na II kwartał wzrosły o 200 EUR/T w odpowiedzi na ograniczoną podaż na europejskim rynku wraz ze wzrostem cen surowców. Firma Ashland i BASF z dniem 1 lipca ogłosiły podwyżki cen o kolejne 200 EUR/T. Jest jeszcze za wcześnie aby ocenić, czy realizacja wzrostów cen finalnie została zrealizowana.

 

Notowania cen naturalnego PBT w czerwcu pozostały na tym samym poziomie 2200-2300 EUR/T DDP, a ceny modyfikowanego i niewzmocnionego PBT na poziomie 3130-3250 EUR/T DDP, jak w maju.

 

Zapotrzebowanie na PTA w Europie nadal wzrastało w maju ze względu na zwiększone stopy wzrostu PET. Dochodzenie w sprawie koreańskiego przywozu PTA nie znalazło żadnych dowodów na dumping i nie zastosowano tymczasowych ceł. Ceny kontraktowe PTA spadły w porównaniu z ostatnim miesiącem wraz z obniżką cen kontraktowych paraksylenu i ta tendencja spadkowa będzie utrzymywać się przy kolejnych obniżkach cen paraksylenu. /Źródło:TOC/

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito