Poleć znajomemu drukuj drukuj

Aktualności

11.04
2017

Relacja z Sympozjum Technicznego PLASTECH

22 prezentacje, ponad 160 gości i blisko 80 firm, to najkrótszy bilans zakończonej edycji Sympozjum Technicznego PLASTECH, które już po raz dwudziesty trzeci w swojej historii, odbyło się  w dn. 06-07.IV.2017 r.w mszczonowskim Hotelu PANORMA.

 

W gronie gości znalazły się grupy producentów tworzyw sztucznych (Grupa Azoty, Covestro, DuPont, Sabic Innovative Plastics), dystrybutorów i compounderów (A.Schulman, Granulat, Innocomp, Polimarky, Radka), producentów dodatków i środków pomocniczych do przetwórstwa (Clariant, Grafe) oraz przede wszystkim narzędziowni i zakładów przetwarzających tworzywa sztuczne (m.in.: Apator-Metrix, Bilplast, BSH SGD, Coko-Werk, C+N, Curtis, Deltaplast, Intemo, Kiel, Kontakt Simona, Lamela, Lys Fusion, Mann+Hummel, Pollena, Rosti Poland, Ramp, Sumiriko).

 

W opinii Organizatorów tegoroczna edycja była nie tylko doskonałą okazją do wysłuchania wystąpień i prezentacji wpisujących się w nurt przewodni Sympozjum („Organizacja i Zarządzanie Procesem Produkcji w Sektorze Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych” – przyp. red.) ale także doskonałą okazją do merytorycznej dyskusji z renomowanym gronem przedstawicieli czołowych firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce.

 

Dodajmy, że wydarzeniu partnerowali: WADIM Plast(Mecenas Sympozjum), Grupa AZOTY(Partner Strategiczny) oraz jako Partnerzy Sympozjum -  Fundacja PlasticsEurope Polska, PROCAD, SIEROSŁAWSKI Group, STAUBLI, STAUFEN Polska, WITTMANN BATTENFELD Polska, i platforma zintegrowanych e-usług dla branży tworzyw WWW.GENPLAST.PL

 

Tegoroczną edycję swoją obecnością uświetnił założyciel i wieloletni organizator kolejnych edycji Sympozjów PLASTECH, świętujący przed kilkoma dniami swoje 80-te urodziny, Henryk ZAWISTOWSKI. O jego dorobku, roli i znaczeniu dla sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w inaugurującym spotkanie wystąpieniu mówił Zenon NAROJEK, właściciel firmy WADIM PLAST będącej już po raz czwarty z rzędu Mecenasem Sympozjum.

 

W tej samej sesji przyszłość polskiej i europejskiej branży tworzyw w swoim wystąpieniu przedstawił Dyrektor Zarządzający Fundacji PlasticsEurope Polska – Kazimierz BORKOWSKI. Dotyczyło ono także nowych wyzwań dla przemysłu związanych z projektem Circular Economy.

 

- Chcieliśmy by to spotkanie swoim charakterem i formułą było nieco inne od dotychczasowych – mówi Jacek Szczerba, współwłaściciel Serwisu WWW.TWORZYWA.PL, będącego organizatorem wydarzenia. Oczywistym jest że PLASTECH w dalszym ciągu jednym z najistotniejszych spotkań branży przetwórców i kadry inżynierskiej oraz platformą do wspólnej dyskusji nad rozwojem techniki i poziomem oferowanych rozwiązań. W tej edycji naszym Gościom zaproponowaliśmy szereg nowych i specjalnie przygotowanych na tą okazję propozycji związanych z programem Sympozjum i jego przebiegiem.

 

Pośród nich dużym zainteresowaniem cieszyła się platforma demonstracyjna Wittmann 4.0 prezentująca wizję przyszłości zawarta w idei Industrie 4.0 umożliwiająca łatwe podłączanie urządzeń peryferyjnych do wtryskarki i zarządzanie ich pracą (m.in.: nadzór, kontrolę i sterowanie pracą robota, termostatów, systemu przepływu wody chłodzącej i dozowników grawimetrycznych /Bogdan ZABRZEWSKI, Jacek KULIŚ/. Kolejną atrakcją była mobilna prezentacja systemów SMED przedstawiona przez firmę STAUBLI w postaci samochodu demonstracyjnego oraz efektownego multimedialnego wystąpienia /Arkadiusz JANKOWSKI/.

 

Duże zainteresowanie gości towarzyszyło także punktowi konsultacyjnemu firmy PROCAD /Piotr WOŹNIACKI, Przemysław POSZWA/ oferującej rozwiązywanie problemów technologicznych w punkcie analiz MOLDFLOW, na drodze symulacji z zakresu optymalizacji wtrysku obejmującej m.in.: zagadnienia dotyczące wypełniania gniazda oraz fazy docisku, analizy wypaczeniowej, doboru punktu wtrysku, ustalenia optymalnej kompensacji skurczu dla wypraski, przesunięcia linii łączenia oraz określenia okna przetwórczego, orientacji włókna w wyprasce, naprężeń wewnętrznych w wyprasce oraz analizę chłodzenia formy.

 

Tegorocznej edycji towarzyszyły także wystąpienia grona Firm które po raz pierwszy w swojej historii prezentowały się na PLASTECH-u, w ramach specjalnego bloku tematycznego dedykowanego polskim wtryskowniom /SIEROSŁAWSKI Group, LAMELA, SOLIDPLAST/. Omawiane przez nich zagadnienia oparte na wieloletnich  doświadczeniach i funkcjonowaniu w branży stanowiły bezcenny zbiór praktycznej wiedzy, własnych uwag i obserwacji. W przekonaniu organizatorów i co najważniejsze samych uczestników to jeden z dobrych pomysłów na rozwijanie istniejącej formuły spotkań, służących budowaniu coraz szerszej platformy do wspólnej wymiany doświadczeń zawodowych.

 

W trakcie Sympozjum jego uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w Konkursie w którym do wygrania był audyt technologiczny o wartości 15.000,- PLN dla reprezentowanej Firmy i ufundowany przez Firmę STAUFEN Polska. Jego zwycięzcą został Jakub ŁUCZYŃSKI reprezentujący COKO-WERK z Łodzi.

 

Z kolei zdobywcą Grand Prix tegorocznej edycji Sympozjum PLASTECH został Tomasz GÓRECKI /CLARIANT Plastics & Coatings Polska, Konstantynów Łódzki/.

 

Specjalną atrakcję dla wszystkich uczestników stanowił pokaz ICE SHOW MAX przygotowany przez organizatorów.

 

Dodajmy, że kolejna edycja Sympozjum PLASTECH została zaplanowana na 19/20.04.2018 r. Do zobaczenia za rok! /Źródło: WWW.TWORZYWA.PL/

 

 

lista aktualności
Serwis współfinansowany ze środków UE w ramach działania 8.1.
Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013
genplast
genplast
genplast
Dotacje Na Innowacje | Inwestujemy w Waszą Przyszłość
  • Genplast Sp. z o.o.
  • 35-328 Rzeszów, ul. Miodowa 24
  • NIP 8133616655
  • REGON 180548729
  • KRS 0000352658
  • Tel. +48 17 8611890
  • FAX +48 17 7173533
  • e-mail:
Copyright © 2010 Genplast.pl
realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito